تبلیغات
سایت آوای فرهنگی شهر ایور - دوچرخ سواری درزمستان
Mountain View

دوچرخ سواری درزمستان

                                                             5af7302d62534ad58306794fa62383a9.gifدوچرخه سواری در فصل سرما

دوچرخه سواری در هوای سرد،مخصوصا درمسیر شهر ایور وگرمه وجاجرم تاایستگاه امیرآباد ویا ازجاجرم به سمت سنخواست وخراشاه یکی از بهترین گزینه های دوچرخه سواری می تواند باشد.  تماشای مناظر زیبا بدون وجود حشرات ریز در فضا از مزایای دوچرخه سواری در فصول سرد سال می باشند. همچنین شما قادر هستید در این وضعیت آب و هوایی بدون نگرانی از گرم شدن بیش از حد دمای بدن، تمرینات سخت تری داشته باشید. اما برای داشتن حداکثر راحتی و حفظ ایمنی شخصی توصیه می شود برای داشتن بهترین کارایی، بدنتان را در ایده آل ترین شرایط نگه دارید، پوشیدن لباس های مناسب در شرایط جوی سرد از اهمیت زیادی برخوردار است.

دمای پایین تر هوا به این معنی است که شما باید استراتژی های مناسبی برای برای انتخاب لباس در نطر بگیرید. لباس های خیلی کم، باعث یخ زدن شما می شود. همچنین پوشیدن تعداد زیادی لباس باعث پختن شما از گرما خواهد شد. دوچرخه سواران باهوش از پوشش های لباس خود آگاهی کامل دارند و این کلید موفقیتشان است. پوشیدن چند لایه سبک به شما این اجازه را می دهد تا با تغییرات دما بتوانید لباس هایتان را کم و زیاد کنید و بدنتان را در برابر گرم و سرد شدن محافظت نمایید.

یک لایه اولیه با قدرت جذب خوببه شما کمک می کند تاعرق بدن را سریعتر دور کنید و بدنتان را در برابر کاهش دمای احتمالی، افزایش باد و کاهش فعالیت محافظت نمایید. یک لایه میانی و بصورت عایق، شما را گرم نگاه داشته و امکان گردش هوا را در سراسر بدن به شما می دهد. در نهایت، شما تمایل به داشتن یک لایه خارجی و سبک وزن خواهید داشت که بصورت بادگیر عمل کرده و در صورت نیاز به سرعت و شتاب زیاد، از شما در برابر عوامل نامساعد جوی محافظت خواهد نمود.

عرق کردن زیاد ممکن است در تابستان گرم برای شما خوب باشد، اما دمای رایج در فصول سرد بسیار متفاوت از دمای تابستان است. به این معنی که یکی از مهمترین چیزها در این فصل، تلاش برای داشتن پوششی در برابر سرما می باشد که شما را گرم نگهدارد اما نه خیلی گرم! شما نباید در خیس عرق شوید چون به محض کاهش دما یا کاهش سطح فعالیتتان، بدنتان شروع به لرزیدن از سرما خواهد کرد.

پوشیدن بیش از اندازه لباس در هوای سرد یکی از اشتباهات رایج دوچرخه سواران می باشد، و در واقع سبب گرم شدن بیش از حد در سریعترین زمان می گردد. اگر شما، حتی پیش از شروع دوچرخه سواری احساس گرم و راحتی داشته باشید، به محض شروع فعالیت احساس گرمای شدید خواهید کرد. پس سعی کنید دوچرخه سواری را با پوشش سبک تر و امکان افزایش لایه های اضافی در صورت لزوم، شروع کنید.

برای مدیریت نوسانات دمایی، از ساق دست و پا استفاده کنید

یکی از متنوع ترین و در دسترس ترین لوازم دوچرخه سواری در هوای سرد ساق های دست و پا می باشند. این ساق ها، با کاربردی آسان سبب گرم نگهداشتن شما در هنگام شروع دوچرخه سواری بخصوص در یک صبح سرد می شود، همچنین امکان درآوردن سریع و جاشدن در جیب لباس از مزایای دیگر این ساق ها می باشد که با گرم شدن هوا و داغ شدن بدن می توان انجام داد.

سر خود را بپوشانید

یک راه ساده برای متعادل نگهداشتن دمای بدن پوشاندن سر و در مواقع لازم برداشتن این پوشش است. فقط کافیست دورتادور گوشهایتان را بپوشانید یا از دستمال سرهای نازک که زیر کلاه ایمنی قرار می گیرند استفاده کنید. با اینکار کمک بزرگی به حفظ دمای بدنتان خواهید نمود زیرا یکی از قسمت هایی است که بیشترین اتلاف دما را دارد. همانند ساق های دست و پا، پوشش های سر نیز امکان استفاده آسان و پوشیدن و درآوردن در مواقع لازم را دارند و جای بسیار کمی در جیب یا کوله شما اشغال می نمایند.

مقابله با سرما

هیچ ترفند پیچیده و روش منحصری برای مقابله با سرما وجود ندارد، اما هیچ تردیدی نیست که با یادآوری و استفاده از مفاهیم و روش های ساده گفته شده در این مقاله، می توانید با برداشتن لباس های مناسب از دوچرخه سواری در هوای سرد لذت برده و یک دوچرخه سوار زیرک و آگاه باشید.

برای خودتان زندگی کنید

اینومن همیشه به دوستان گفته ام تو مسیرهای کوتاه هم ازکلاه ایمنی وعینک (یووی) استفاده کنید وکاری به قضاوت های دیگران نداشته باشید که می خواهند درباره ی شما چه بگویند.من حتی مسیر منزل تا مدرسه را نیز ازکلاه مخصوص وعینک استفاده می کنم و.....[ جمعه 18 بهمن 1392 ] [ 09:52 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]