تبلیغات
سایت آوای فرهنگی شهر ایور - اولین کنفرانس بین المللی توسعه پایداردرعلوم تربیتی وروان شناسی-علوم اجتماعی وفرهنگی
Mountain View

اولین کنفرانس بین المللی توسعه پایداردرعلوم تربیتی وروان شناسی-علوم اجتماعی وفرهنگی

بایاری واستعانت خدای بزرگ دراین کنفرانس  شرکت کردم و گواهینامه ی بین المللی pcmsازآکادمی استرالیا نیز  ازطریق پست به دستم رسید. درذیل تصویر این گواهینامه واز همه مهم تر در ادامه مطلب سخنرانی سرکارخانم دکترفرزانه براتی رییس کنفرانس و معاون تحقیقات وپزوهش وفن آوری را مطالعه بفرمایید..لطفا برروی 
                           
ادامه مطلب  کلیک نمایید. 

          

 

                                

بسم الله الرحمن الرحیم در زمان حاضر از مشخصات توسعه ناپایدار، عدم توجه به محیط زیست و مصارف بی رویه ی انرژی است ، به طوری که برای آیندگان فقط کره مسکونی با وضع دگرگون شده به ارث می رسد! قانون اساسی این ناهنجاری های اقتصادی توسعه ای را ممنوع اعلام کرده است و این دستاورد قانونی در زمانی که هنوز مسئله ی توسعه ی پایدار مانند امروز به صورت مسئله حاد بین المللی مطرح نبود ، یک توفیق بزرگ است. مطابق آنچه گذشته نگرانی برای حفاظت کره ی مسکونی در اجلاس زمین و بیانیه 21 در ریودوژانیرو و در سال 1992 به اوج خود رسید. اصل پنجاهم قانون اساسی حدود 12 سال قبل از اجلاس سران در ریودوژانیرو موضوع رشد در توسعه موافق با محیط زیست را مطرح نموده است. اصل پنجاهم قانون اساسی دارای ابعاد وسیعی است که عبارت است از: لزوم توسعه و رشد اقتصادی در کشور و حفاظت از محیط زیست ، منع قانونی فعالیت های اقتصادی که منجر به تخریب غیر قابل جبران محیط زیست می شود،یعنی تاکید بر توسعه ی پایدار. بالاخره وظیفه ی عمومی پاسداری از محیط زیست به عنوان مهمترین پایه های جامعه ی مدنی می باشد. اهداء یک کشور توسعه یافته همراه با محیط زیست پاک به نسل های آینده از اهداف مهم این اصل است.
مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در راستای تحقق رسالت اصلی خود"ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه بمنظور دستیابی به توسعه پایداردر کلیه زمینه ها" اقدام به برگزاری کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم تربیتی و روانشناسی، مطالعات اجتماعی و فرهنگی بمنظور تحقق اهداف زیر نموده است.
1- آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته در علوم تربیتی و روانشناسی، مطالعات اجتماعی و فرهنگی.
2- اهتمام ویژه اندیشمندان به ضرورت فرهنگ توسعه پایدار و توسعه آموزش و پژوهش علوم تربیتی و روانشناسی در فضای تمام الکترونیک.
3- راه اندازی دبیرخانه دائمی کنفرانس و دسترسی آسان علاقمندان و صرفه جویی در هزینه و وقت پژوهشگران.
4- فراهم سازی بسترمناسب برای انتقال دانش وتجربیات كشورهای مختلف.
5- جلب توجه صاحبنظران و سیاستگذاران بخشهای مرتبط به اهمیت استفاده از دستاوردهای نوین در بهینه سازی فعالیتها و توجه به مقوله توسعه پایدار.
6- بررسی آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه و ارائه راهبردهای نوین در این حوزه.
7- ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه در زمینه تعلیم و تربیت صحیح و اسلامی.
8- دستیابی به راهکارهای مناسب توسعه پایدار در بخش علوم تربیتی و روانشناسی ، مطالعات اجتماعی و فرهنگی.
امید است با تکیه بر عزم ملی و توان کم نظیر متخصصان کشورمان از یک سو و بهره بردن از تجارب بین المللی از سوی دیگر، ایران عزیز نیز به زودی به عنوان قطب اصلی توسعه پایدار در سراسر دنیا بدرخشد و فرزندان این مرز و بوم در جهت تحقق توسعه پایدار اهتمام ورزند.
در انتها لازم می دانم از حمایت مشارکت کنندگان گرامی، کلیه دست اندرکاران کنفرانس از جمله همکاران خود در مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار، موسسه آموزش عالی مهر اروند، مرکز تحقیقات اسلامی سروش حکمت مرتضوی، ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور CIVILICA ، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ( ایرانداک) ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه پیام نور، هسته پژوهشی توسعه پایدار دانشگاه فروسی مشهد، آکادمی های بین المللی CCPL و PCMS استرالیا ، آکادمی Zhik Cert ، سایر دانشگاه ها و موسسات علمی مختلف و مراکز اطلاع رسانی همایشهای کشور و همکاران دبیرخانه اجرایی که در طول سال جاری برای ارتقاء سطح کیفی همایش تلاش بی وقفه داشته اند تشکر و قدردانی بعمل آورم.

با احترام - فرزانه براتی
رئیس کنفرانس و معاون پژوهش، تحقیقات و فناوری
مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار


 [ یکشنبه 2 آذر 1393 ] [ 06:53 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]