تبلیغات
سایت آوای فرهنگی شهر ایور - اهدای کتاب خطی قرن 13 هجری قمری ازملا صالح ایوری
Mountain View

اهدای کتاب خطی قرن 13 هجری قمری ازملا صالح ایوری

البته این خبر مربوط به سال 92 می باشد اما جهت مطالعه ی همشهریان و هموطنان عزیزی که خبر را کامل نخوانده اند تقدیم می کنم .

درضمن این خبر در چندین سایت معتبر خبری کشور نیز کارشده است. جهت مطالعه برروی ادامه مطلب کلیک نمایید..

توسط عضو کتابخانه شهر ایور در خراسان شمالی انجام شد
اهدای کتاب خطی قرن 13 هجری قمری به مرکز اسناد آستان قدس

کارشناس منابع کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: یک نسخه کتاب خطی مربوط به قرن 13 هجری قمری توسط نوادگان ملا صالح ایوری به کتابخانه آستان قدس رضوی اهدا شد.

خبرگزاری فارس: اهدای کتاب خطی قرن 13 هجری قمری به مرکز اسناد آستان قدس 

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، احسان سیفی اظهار کرد: کتاب زاد المعاد متعلق به قرن 13هجری قمری توسط یکی از اعضاء کتابخانه سلمان فارسی شهر ایور از توابع شهرستان گرمه پس از تایید سازمان کتابخانه‌ها، موزه و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به ثبت رسید.

وی افزود: این نسخه خطی و با ارزش هنری به اداره کل کتابخانه‌های عمومی اهدا شده بود که با پیگیری‌های به عمل آمده و راهنمایی‌های لازم برای مرمت و شرایط بهتر نگهداری، تحویل آستان قدس رضوی شد.

سیفی تصریح کرد: این کتاب به قسمت آماده‌سازی منتقل شده و پس از تهیه شناسنامه، عنوان، مؤلّف، محشی، شارح، مترجم، تاریخ تحریر، نوع خط، تعداد سطر، نام کاتب، موضوع، زبان، عدد اوراق، طول و عرض، شماره عمومی، وقفی یا خریداری و سایر مباحث مربوطه وارد موزه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این کتاب در قرن 13 هجری قمری توسط ملاصالح ایوری از اهالی شهر ایور از توابع شهرستان گرمه در استان خراسان شمالی، در ابعاد 16.5*11 در 10 سطر و به خط نسخ و نستعلیق نوشته شده است.

به گزارش فارس، این اثر ارزشمند به شماره ثبت 48245 در دفتر کتب خطی آستان قدس رضوی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/63001/س/پ3003[ یکشنبه 9 فروردین 1394 ] [ 03:16 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]